Ogólna ocena: 7/10
Plusy: Nowy obiekt sportowy oferujący szereg atrakcji: baseny sportowe (w tym 50m basen olimpijski), aquapark i kompleks saun. Lokalizacja w rejonie Jeziora Maltańskiego - terenu rekreacyjnego - sprzyjająca aktywnemu wypoczynkowi. Posiadacze kart Multisport mogą korzystać z basenu. Część sportowa nie jest zatłoczona, co gwarantuje niemal stuprocentową pewność, że znajdzie się bez problemu miejsce do pływania dla siebie.

Minusy: Mimo niedługiego czasu, który upłynął od oddania basenów do użytku widać ślady prowizorki. Nieczynne szafki w szatniach, popękane płytki w części sportowej.Niezadbane toalety. Najbliższy z parkingów jest płatny. Miejsca dla niepełnosprawnych przed budynkiem bezkarnie pozajmowane przez samochody do tego nieupoważnione. Brak wydzielonych pomieszczeń dla matki z dzieckiem. Przewijaki ustawione w szatni niedaleko wejścia nie dają komfortu mamie z niemowlakiem i pozostałym klientom.
Wystrój: Termy są nowym obiektem, co generalnie pozytywnie wpływa na odbiór tego miejsca. Brakuje jednak spójności w oznaczeniach, nośnikach informacyjnych. Hall wejściowy jest wyposażony  w wygodne kanapy. Szatnie i prysznice są przyzwoite.
Obsługa klienta: Kasjerki zachowują się w życzliwy dla klienta sposób. Obsługują one klientów wchodzących jak i wychodzących z basenu, co czasem powoduje zatory w momencie gdy przy stanowiskach nie pracuje wystarczająca liczba pracowników. W czasie mojej wizyty kasjerki w kulturalny i cierpliwy sposób tłumaczyły gościom, że z powodu imprezy sportowej odbywającej się na basenie sportowym nie gwarantują, ze goście będą mogli znaleźć miejsce dla siebie i rekomendowały skorzystanie z części rekreacyjnej. Panie zaoszczędziłyby sobie wysiłku, gdyby umieściły na ladzie stosowną informację kilka dni wcześniej. 
Podsumowanie: Poznańskie Termy to z pewnością miejsce z potencjałem. Brakuje tam jednak marketingu i sprawnego zarządzania. Ma się wrażenie, że panuje tam momentami organizacyjny chaos. Być może wynika to z faktu, że obiekt należy do miasta i nie dorobił się gospodarza z krwi i kości. Mam nadzieję, że ktoś wykorzysta możliwości jakie daje ten obiekt, zwiększy jego odwiedzalność i nada mu wysoką rangę na poznańskim rynku obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Adres: ul. Termalna 1, 61-028 Poznań

Data wizyty: 4/04/2013, wieczór
Branża: sport